KRYEMINISTRI NUK MUND TË PRESË MË

Burhan K. pa plot merak e ankth oborrin e shkretuar me gjithsej të vilës së vogël e të vendosur në një pjerrësi të humbur të kryeqytetit. Gjatë gjithë rrugës, që zgjati gati tri ditë e ca që nga fshati i humbur Bilan, ai kishte sjellë e përsjellë nëpër mend nëse duhej apo s’duhej të shkonte [...]

KRYEMINISTRI NUK MUND TË PRESË MË 2017-10-16T21:49:06+00:00

Nuk ka moshe dashuria

Titulli: Nuk ka moshe dashuria Autori: Perparm Hysi Redaktori: Filan Fisteku Gjinia: Poezi ISBN: 585965756954 Numri i faqeve: 255 Cmimi: 500 leke     Kete fundjave shtepia botuese ADA publikon librin e shkrimtarit te mirenjohur PERPARIM HYSI   Falenderoj Kolonelin në lirim, Zotin Fatosh VOSHTINA që u bë donator për librin tim! Autori     [...]

Nuk ka moshe dashuria 2018-02-07T21:58:53+00:00

Ta kisha falur virgjërinë

MIMOZA GRUDA - NJË ZË POETIK QË RIKTHEHET NE MOSHËN E PASIONIT. Dikush duhet ta mbajë mend, kur një grua e bukur, elegante dhe e qeshur, duke u prezantuar ne GRILIATEN POETIKE të VERONËS, ngarkuar me nje mal emocionesh dhe ndrojtje, tha: - Unë jam Mimoza Gruda prej Shkodret….! Qeshëm dashamirësisht të gjithë, por kuptuam, [...]

Ta kisha falur virgjërinë 2018-02-07T22:00:34+00:00

Perkundjet e henes

Kjo jave tek shtepia botuese “ADA” nis me nje liber te bukur me fabula te autores Oltjona Selamaj Autore: Oltjona Selamaj Redaktoi: Oltjona Selamaj Ilustrimet: Fabjola Bramo Botimi i parë, 2017 Përgatiti për botim: Roland Lushi Formati : 17x24cm Botimet ADA Shtëpia botuese “ADA” Adresa: Rr. Nasi Pavllo Nr.20 Cel: 068 22 190 16 Tiranë, [...]

Perkundjet e henes 2018-02-07T22:04:10+00:00

Revista Obelisk 193-194

Neser numri i ri i revistes letraro-artistike OBELISK Nr 193-194. Materiale interesante. Emra te njohur e te rinj. LEXONI QE T'JU LEXOJNE!... SHENIM: Ky numer gjendet tek kioska prane Bibliotekes Kombetare. Tek Libraria Qendra Stefan (Prane sheshit Avni Rustemi) Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin vehicula condimentum velit, quis hendrerit urna mattis [...]

Revista Obelisk 193-194 2017-10-26T20:37:10+00:00

Revista Obelisk Nr.192

SHENIM: Ky numer gjendet tek kioska prane Bibliotekes Kombetare. Tek Libraria Qendra Stefan (Prane sheshit Avni Rustemi) Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin vehicula condimentum velit, quis hendrerit urna mattis vitae. Phasellus mollis malesuada ex, sit amet congue est. Duis suscipit, elit a elementum pellentesque, turpis lacus pharetra diam, nec fermentum nunc [...]

Revista Obelisk Nr.192 2017-10-16T21:01:38+00:00

Revista Obelisk Nr 191

SHENIM: Ky numer gjendet tek kioska prane Bibliotekes Kombetare. Tek Libraria Qendra Stefan (Prane sheshit Avni Rustemi) Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin vehicula condimentum velit, quis hendrerit urna mattis vitae. Phasellus mollis malesuada ex, sit amet congue est. Duis suscipit, elit a elementum pellentesque, turpis lacus pharetra diam, nec fermentum nunc [...]

Revista Obelisk Nr 191 2017-10-16T21:03:42+00:00